Logo RSS
مجموعه اطلاعات و اسناد فنی مهندسی برق با گرایش توزیع و تاسیسات الکتریکی

مهندسی شبکه های توزیع برق

برای دیدن لیستی از ژورنالهای همه رشته ها، به انضمام E-ISSN و P-ISSN، ناشر و کشور مربوطه را میتوانید در سایت دانشگاه آنا ببینید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
نویسنده: شاهرخ شجاعیان

N o b e l    P r i z e   f o r  P e a c e   -   2 0 1 4


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

For over 40 years, Prabha Kundur has been at the leading edge of development and application of technology that has made the operation of large-scale interconnected power systems more safe, secure, and reliable. He has impacted many areas, including modeling and measurement tools, analysis methods, and control techniques that enhance power system stability. Dr. Kundur’s development and validation of comprehensive power plant models for dynamic analysis and control design have been incorporated in software packages that address transient stability, small signal stability, voltage stability, and dynamic reduction for large-scale power systems. Widely recognized and applied by the power industry, these models are important tools in testing whether the power system can handle and recover from disturbances without taking down a large portion of the grid. Dr. Kundur’s contributions to advanced excitation control designs have enhanced overall system dynamic performance. In addition to improving system security, the designs also improve efficiency since the system is able to operate at higher limits. Under Dr. Kundur’s leadership, Ontario Hydro, Canada was one of the first utilities to develop instrumentation technologies and conduct fault tests to identify and verify models and analytical tools being used for power system simulation. Dr. Kundur is the author of the book "Power System Stability and Control," which has been used by academics and practicing engineers worldwide and is considered an industry classic. An IEEE Life Fellow, Dr. Kundur is currently president of Kundur Power Systems Solutions, Inc., Toronto, Ontario, Canada.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
نویسنده: شاهرخ شجاعیان

در آبانماه امسال دوره ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه های توزیع را در مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان طی سه روز (18 ساعت) برای همکاران شرکت توزیع استان اصفهان برگزار خواهم کرد. ممکن است امکان ثبت نام تعدادی معدود از سایر علاقمندان نیز وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با تلفن 6 و 36661535-031 آقای خالقی تماس حاصل بفرمایید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

دانلود

دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

"The terrorists thought they would change my aims and stop my ambitions, but nothing changed in my life except this: weakness, fear and hopelessness died. Strength, power and courage was born … I am not against anyone, neither am I here to speak in terms of personal revenge against the Taliban or any other terrorist group. I’m here to speak up for the right of education for every child. I want education for the sons and daughters of the Taliban and all terrorists and extremists..."


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/07/05

Wind Energy Systems

 

Dr. Gary L. Johnson taught electrical engineering at Kansas State University for 28 years before taking early retirement in 1994. He wrote a textbook "Wind Energy Systems" which was used in a senior elective course for many years. Prentice-Hall let the book go out of print and gave the copyright back to Dr. Johnson. The revised and expanded version was then used for several more years.

دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

Dr. Elias Strangas

Associate Professor

Michigan State University

 

دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/06/30

از اینجا دانلود کنید


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/06/25

برایان اسکادان از افرادی است که عمری را در آموزش و کار علمی در تاسیسات الکتریکی گذرانده و علاوه بر تربیت مهندسین در موسسه آموزشی که خود دارد، اطلاعات و تجربیاتش را در قالب کتابهای متعددی به دیگران منتقل نموده است (ر.ک. http://www.brianscaddan.co.uk). دو کتاب زیر را برای نمونه میتوانید ملاحظه فرمایید. با این توضیح که بدلیل اشتغال و سکونت وی در انگلستان استانداردی که مرجع ایشان است BS7671 میباشد که پیشتر در همین وبلاگ در مورد آن متناوباً بحث شده است. البته این استاندارد تا حد بسیار زیادی با IEC60364 که مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان بر مینای آن نوشته شده تطابق دارد ولی از نظر مخلص در جهاتی بر آن مزیت دارد. توصیه میکنم حتما این دو کتاب فوق العاده ساده ولی راهگشا و مفید را بخوانید و با مبحث ۱۳ خودمان مقایسه فرمایید.

لینک دانلود

لینک دانلود

یکی دیگر از کتابهای مهم ایشان توسط سازمان نظام مهندسی اصفهان و با ترجمه بنده بزودی منتشر خواهد شد و در موقع مناسب خبر آنرا درج خواهم کرد.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/05/29

سراینده ای نیک آیین برفت / ز ایران زمین ماه "سیمین" برفت
یکی شاعری بود انسان صفت / پر از عشق میهن، پر از معرفت
نه یاوه سرود و نه مدح خسان / نه پیوند بنمود با ناکسان
"فروغ" دگر بود در این زمان / چو "پروین" درخشنده در آسمان
ز اندوه دوران چو مدهوش شد / چراغش به یکباره خاموش شد

شعر از: معلم ارجمندم آقای محمود ملاباشی


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/04/27

دانلود آخرین نسخه استاندارد NEC/NFPA ویرایش 2014 از اینجا ممکن است.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

برای دانلود مقاله از IEEE، science Direct، Weily‌  و ....  میتوانید از امکانات سایت فوق استفاده کنید.

elearnica.com


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/02/27

چنین گفت تسلا

(زندگی، آراء و آزمایشهای نیکلا تسلا)

لینک دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

وبلاگ من امروز ۸ سالش میشود.

بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین......دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

جزوه ای که از اینجا میتوانید دانلود کنید مشتمل است بر تعدادی مقاله که هر یک تلفات سیستم قدرت را از منظری مورد توجه قرار داده اند.این جزوه در دانشگاه پردو تهیه شده است و اگرچه قدری قدیمی است مطالب آن مستدل و آموزنده است. بخصوص مبحثی که در مورد تلفات در سیستم روشنایی است قابل ملاحظه میباشد.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/02/19

بسیار اتفاق می افتد که خوانندگان محترم از بنده یکی از مستنداتی که مثلا در سال ۱۳۸۶ آپلود کرده بودم مطالبه میکنند و یا این پیام را میگیرم که "فلان لینک (مربوط به چند سال قبل) خراب است". البته اگر خواننده محترم قدری با ساختار وبلاگها و مسائل متداول در وبلاگ نویسی آشنا باشد میداند که بین وب سایت و وبلاگ تفاوتهای بسیاری وجود دارد از جمله اینکه وبلاگ نویسان اغلب برای آپلود فایلها متکی به هاستهای عمومی هستند و این هاستها هم اغلب پس از یکی دو ماه فایلهای آپلود شده را پاک میکنند. نتیجه اینکه اگر کسی به مطالب مندرج در وبلاگی علاقمند است باید مستمرا آنرا تعقیب نموده و فایلها را بموقع دانلود کند. مخلص هم فایلها و اطلاعاتی را که در گذشته در وبلاگ قرار داده جایی نگهداری نمیکند تا بتواند مجددا آنرا ارسال نماید.

اما علیزغم همه مطالب فوق یکی از چیزهایی که زمانی در وبلاگ معرفی کرده بودم و خیلی از دوستان بخصوص همکاران توزیع از مطالعه آن راضی بوده و نکات جالب و نادری در آن یافته بودند جزوه ای بود از EATON زیر عنوان: Power Distribution Systems . اخیرا بدلیلی خودم مراجعه ای با آن داشتم و مطالبش را مجددا مرور کردم و دیدم حقیقتا جای آن دارد که مجددا لینک آنرا برای استفاده خوانندگان محترمی که پیشتر آنرا ندیده اند در اینجا تکرار کنم.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

گزارشی از IEC در مورد افقهای بهبود عملکرد و بازدهی سیستمهای توزیع و انتقال در 2007 منتشر شده که از اینجا قابل دانلود است. در گزارش هم به نام و کد کمیته هایی که در IEC رود این مسئله کار میکنند اشاره شده و هم  لیست استانداردهایی که تا بحال برای این منظور مصوب شده اند درج گردیده است.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

علاقمندان به تهیه کتابهای بنده در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران که از ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در محل مصلای تهران برقرار است میتوانند به غرفه های زیر مراجعه فرمایند:


 

انتشارات نیاز دانش

ناشران دانشگاهی - سالن 15 - غرفه 436

انتشارات دانش پژوهان برین

ناشران دانشگاهی - سالن 19 - غرفه 166

دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

Electrical Engineering

Online Electrical Engineering Study Siteدر سايت مفيد زير اطلاعات و مفاهيم مهم مهندسي برق در شاخه قدرت جمع آوري شده و حسن اصلي آن استفاده از عكسها و ويدئوهاي زيبا و گويا است. براي دانشجويان قدرت در كارشناسي و ارشد بسيار مفيد خواهد بود.


http://www.electrical4u.com


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
93/01/24
كتاب سيستمهاي توزيع اثر دكتر توران گونن بي نياز از توضيح است. جامعترين كتابي است كه در زمينه شبكه هاي توزيع در اندازه هاي آكادميك و با عمق و وسعتي در خور نوشته شده و در اغلب كشورهاي جهان كتاب اصلي جهت تدريس در دوره هاي تحصيلات تكميلي ميباشد. كتاب به فارسي هم ترجمه شده ولي ترجمه آن بدليل لجاجتي كه بر استفاده از معادلهاي فارسي نامانوس داشت هيچگاه با توفيق مواجه نشد. نسخه اصلي آنرا از اينجا دانلود كنيد.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

نه لب گشایدم از گل، نه دل کشم ز نبید
چه بی نشاط بهـاری که بی رخ تو رسـید
دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی   1393-1304

فهرست کتاب‌ها:

الف ــ مربوط به کرمان نخستین چاپ آثار

 1. پیغمبر دزدان (چاپ هفدهم ۱۳۸۲)۱۳۲۴
 2. نشریه فرهنگ کرمان (چاپ کرمان)۱۳۳۳
 3. راهنمای آثار تاریخی کرمان (چاپ کرمان)۱۳۳۵
 4. دوره مجله هفتواد (چاپ کرمان)۱۳۳۷ ــ ۱۳۳۶
 5. تاریخ کرمان (تصحیح و تحشیه تاریخ وزیری، چاپ چهارم، ۱۳۷۴)۱۳۴۰
 6. منابع و مآخذ تاریخ کرمان۱۳۴۰
 7. سلجوقیان و غز در کرمان (چاپ دوم ۱۳۷۳)۱۳۴۳
 8. فرماندهان کرمان (تصحیح و تحشیه تاریخ شیخ یحیی، چاپ سوم، ۱۳۷۱)۱۳۴۴
 9. جغرافیای کرمان (تصحیح و تحشیه جغرافی وزیری، چاپ پنجم، ۱۳۸۴)۱۳۴۶
 10. گنجعلی خان (چاپ سوم ۱۳۶۷)۱۳۵۳
 11. وادی هفت واد (انجمن آثار ملی، جلد اول)۱۳۵۵
 12. تاریخ شاهی قراختائیان۱۳۵۵
 13. تذکره صفویه کرمان۱۳۶۹
 14. صحیفه الارشاد (پایان صفویه)۱۳۸۴

ب ــ مجموعه هفتی (سبعه ثمانیه)

 1. خاتون هفت قلعه (چاپ ششم ۱۳۸۰)۱۳۴۲
 2. آسیای هفت سنگ (چاپ هفتم ۱۳۸۳)۱۳۵۰
 3. نای هفت بند (چاپ ششم ۱۳۸۱)۱۳۵۳
 4. اژدهای هفت سر (چاپ پنجم ۱۳۸۴)۱۳۵۵
 5. کوچه هفت پیچ (چاپ ششم ۱۳۷۰)۱۳۵۵
 6. زیر این هفت آسمان (چاپ پنجم ۱۳۶۸)۱۳۵۸
 7. سنگ هفت قلم (چاپ سوم ۱۳۶۸) ۱۳۵۸
 8. هشت الهفت (چاپ دوم ۱۳۷۰)۱۳۶۳

ج ــ سایر کتب:

 1. یادبود من (مجموعه شعر)۱۳۲۷
 2. ذوالقرنین یا کوروش کبیر (ترجمه، چاپ نهم ۱۳۸۴)۱۳۳۰
 3. یاد و یادبود (مجموعه شعر، چاپ دوم، ۱۳۶۴)۱۳۴۱
 4. محیط سیاسی و زندگی مشیرالدوله (چاپ دوم، جیبی ۱۳۴۱)۱۳۴۱
 5. اصول حکومت آتن، ترجمه از ارسطو۱۳۴۱ (با مقدمه استاد دکتر غلامحسین صدیقی، چاپ چهارم ۱۳۸۳)
 6. تلاش آزادی (چاپ هفتم ۱۳۸۳، برنده جایزه یونسکو)۱۳۴۷
 7. یعقوب لیث (چاپ هشتم ۱۳۸۲)۱۳۴۴ (این کتاب به زبان عربی ترجمه و در قاهره چاپ و منتشر شده‌است. ۱۹۷۶)
 8. شاه منصور (چاپ ششم ۱۳۷۷)۱۳۴۸
 9. سیاست و اقتصاد عصر صفوی (چاپ پنجم ۱۳۷۸)۱۳۴۸
 10. اخبار ایران از ابن اثیر (ترجمه الکامل، چاپ دوم ۱۳۶۴)۱۳۴۹
 11. از پاریز تا پاریس (چاپ هشتم ۱۳۸۱)۱۳۵۱
 12. شاهنامه آخرش خوش است (چاپ ششم ۱۳۸۳)۱۳۵۰
 13. حماسه کویر (چاپ چهارم ۱۳۸۲)۱۳۵۶
 14. تن آدمی شریف است...۱۳۵۷
 15. نون جو و دوغ گو (چاپ پنجم ۱۳۸۳)۱۳۵۷
 16. جامع المقدمات (چاپ دوم ۱۳۶۷، جلد دوم ۱۳۷۳)۱۳۶۳
 17. فرمانفرمای عالم (چاپ چهارم ۱۳۷۷)۱۳۶۴
 18. از سیر تا پیاز (چاپ سوم ۱۳۷۹)۱۳۶۷
 19. مار در بتکده کهنه (چاپ سوم ۱۳۸۰)۱۳۶۸
 20. کلاه‌گوشه نوشین روان (چاپ سوم ۱۳۸۰)۱۳۶۹
 21. حضورستان (چاپ دوم ۱۳۷۰) ۱۳۶۹
 22. هزارستان (چاپ دوم ۱۳۸۲) ۱۳۷۱
 23. ماه و خورشید فلک (چاپ دوم ۱۳۷۶) ۱۳۷۱
 24. سایه‌های کنگره (چاپ دوم ۱۳۷۶) ۱۳۷۱
 25. بازیگران کاخ سبز (چاپ دوم ۱۳۸۴) ۱۳۷۳
 26. پیر سبزپوشان (چاپ دوم ۱۳۷۹) ۱۳۷۳
 27. آفتابه زرین فرشتگان (چاپ دوم ۱۳۷۷) ۱۳۷۳
 28. نوح هزار طوفان (چاپ دوم ۱۳۸۰) ۱۳۷۵
 29. در شهر نی سواران (چاپ دوم ۱۳۷۸) ۱۳۷۷
 30. شمعی در طوفان (چاپ دوم ۱۳۸۳) ۱۳۷۸
 31. خود مشت مالی ۱۳۷۸
 32. محبوب سیاه و طوطی سبز ۱۳۷۸
 33. درخت جواهر (چاپ دوم ۱۳۸۳)۱۳۷۹
 34. گذار زن از گدار تاریخ (چاپ دوم ۱۳۸۴) ۱۳۸۱
 35. کاسه کوزه تمدن ۱۳۸۱
 36. پوست پلنگ ۱۳۸۱
 37. حصیرستان (چاپ دوم ۱۳۸۴) ۱۳۸۲
 38. بارگاه خانقا ه۱۳۸۴
 39. هواخوری در باغ با گوهر شب چراغ ۱۳۸۴
 40. گرگ پالان دیده ۱۳۹۰

سخنرانی ایشان در معرفی کتاب پیغمبر دزداندسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


بهار و گل طرب انگیز گشت و توبه شکن
به شـادی  رخ گــل بیخ غــم ز دل بـرکن


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
92/12/25

دومين كنگره بين المللي پژوهش هاي نوين در مهندسي در سه بخش مكانيك ، برق و عمران با حضور علاقمندان  در تالار آمفی تئاتر دانشگاه آزاد خميني شهر برگزار شد. سخنرانیهای کلیدی کنگره بشرح زیر بود:

1- سخنرانی دكتر عليرضا قاري قرآن ، استاديار دانشگاه اصفهان و معاون عمراني شهرداري اصفهان با عنوان بكار گيري فناوري و مديريت نوين مهندسي در طراحي و اجراي پروژه سالن همايش هاي بين المللي اصفهان

۲- سخنرانی دكتر سعيد كرماني استاديار دانشگاه اصفهان با موضوع زيرساخت ها و راهبردهاي توسعه فناوري

3- سخنرانی دكتر حسن جعفري استاد مدعو دانشگاه UTM با موضوع:

Research Activities on Bio Degradable Mg Alloys

4- سخنرانی بنده با موضوع:  Modern Maintenance and Reliability Engineering

برای برخی مستمعین محترم که علاقمند به مرور مجدد مطالب ارائه شده توسط بنده بودند تصویر پاورپوینت سخنرانی را در اینجا  قرار دادم. 


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
بخشی از مقدمه کتاب:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از سیستمهای کنترل رشد انفجارگونه ای در صنعت داشته است و به یک بیان، انسان هر روز خواستار اعمال کنترل بیشتر و بهتری بر ساخته های دست خود است. برای طراحی و تجزیه و تحلیل هر سیستم کنترل، لازم است طراح با مبانی سیستمهای کنترل خطی آشنایی کافی داشته و به روشهای طراحی این سیستمها مسلط باشد. با همین هدف، در دوره کارشناسی برخی از رشته های مهندسی از جمله برق و مکانیک، درسی تحت عنوان سیستمهای کنترل گنجانده شده است. در این زمینه کتب متعددی، هم به عنوان مرجع اصلی درس تالیف یا ترجمه شده اند. اما در هر مادۀ درسی بخصوص دروس مهندسی، برای یادگیری عمیق­تر مفاهیم، در کنار مطالعۀ مراجع اصلی، به حل مسائل متعدد و تمرین و تکرار نیاز است. تعداد مسائل موجود در کتب مرجع، اغلب در حدی نیست که دانشجو با حل آنها اعتماد بنفس لازم را بدست آورد و همواره بیم آن دارد که با مسائل ناشناخته ای در امتحانات مواجه گردد. لذا دسترسی به کتابهای تمرین، مانند کتاب حاضر، میتواند او را یاری دهد؛ خصوصاً که در چنین کتابهایی، حل مسائل با توضیح و تفسیر کافی همراه باشند.

این کتاب با همین هدف انتخاب و به فارسی برگردانده شده است. چاپهای مکرّر نسخۀ اصلی و پنج بار ویرایش آن، نشانگر روانی و مفید بودن مطالب برای دانشجویان بوده است. کتاب در دوازده فصل، شامل: مبانی و مفاهیم پایه سیستمهای کنترل، مدلسازی ریاضی و فیزیکی آنها، پاسخ زمانی و فرکانسی سیستمها، معیارهای پایداری و تجزیه وتحلیل سیستمها در حوزه فضای حالت را پوشش می دهد. در ابتدای هر فصل، خلاصه ای از مباحث مربوطه و نکات مهم و کاربردی مطرح شده و سپس نمونه مسائل همراه با حل آنها آورده شده است. بی شک مسائل این کتاب میتواند به تسلط بیشتر دانشجویان به روشهای تحلیل و طراحی در سیستمهای کنترل خطی کمک کند و با توجه به اینکه اهمّ نکات هر مبحث نیز ارائه شده، میتواند برای علاقه مندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نیز راه­گشا باشد.

لینک ناشر
(با امکان سفارش اینترنتی)


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

در مورد دلایل، حدود و انواع تلفات شبکه تا بحال متون مختلفی را دیده بودم و بسیاری را هم در این وبلاگ خدمت خوانندگان معرفی کرده بودم ولی آنچه در لینکهای زیر ملاحظه خواهید فرمود حقیقتاْ متفاوت و خواندنی است.

part 1
part 2

 


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه 6و7 اسفندماه ميزبان دومين كنگره بين المللي پژوهشهاي نوين در مهندسي هستيم. سايت كنگره حاوي اطلاعات تكميلي است و بنده نيز يك سخنراني كليدي در روز دوم خواهم داشت.
دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
92/10/28

ببین باز می بارد آرام؛ برف

فریبا و رقصنده و رام؛ برف

عروسانه می آید از آسمان

در این حجله، آرام و پدرام؛ برف

جهان را سراسر سپیدی گرفت

به هر شاخه، هر شانه، هر بام، برف

نشسته به اندوه انبوه دشت

به بی‌برگی باغ ایام، برف

خزان هم به دامان مرگی خزید

کنون فصل سرد سرانجام... برف

فرو بسته یک شهر چشمان خویش

و می بـــارد؛ آرام  آرام بــرف...


شعر از: شهرام مقدسی
دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

سایت کمپانی ALLTECK اطلاعات و کاتالوگهای خوبی در زمینه ارت و صاعقه گیر دارد. روی لوگوی آن کلیک کنید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

فیلم را از یوتیوب ببینید

(فرض بر اینستکه شما در خارج از کشور هستید و یوتیوب برایتان فیلتر نیست!!).


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

این یک مقاله مختصر و مفید است که توسط FLUKE نوشته شده و نکات مهم و مفید اندازه گیری مقاومت سیستم زمین را شرح میدهد. امیدوارم از بین خوانندگان محترم این وبلاگ کسی پیدا شود که ترجمه خوبی از آن تهیه کرده و و برای همه شرکتهای توزیع بفرستد. برای دانلود روی لوگوی FLUKE کلیک کنید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
92/10/24


این کتاب هم برای مباحث پایه خوب است و هم برای مقاصد شبیه سازی. از اینجا دانلود کنید.

(از قسمت Low Speed Download مجانا دانلود کنید)


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

Practical Handbook of Photovoltaics, Second Edition: Fundamentals and Applications

لینک دانلودSolar Energy Conversion Systems

لینک دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


این مقاله را از اینجا بخوانید.
دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

Balkan Journal of Electrical & Computer Engineering
ISSN : 2147-284X

ژورنال خوبی است که چاپ آن اخیرا در ترکیه شروع شده و میتواند با داوری نسبتا سریعی که دارد برای دانشجویان ارشد جذاب باشد. آخرین شماره آنرا در اینجا میتوان یافت.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

ANSYS نرم افزار قدرتمندی است که برای محاسبات المان محدود در اغلب علوم مهندسی و منجمله مهندسی برق بکار میرود. خودآموزی برای این نرم افزار توسط دانشگاه آلبرتا تهیه شده که از اینجا قابل دسترس است.دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

Download


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

براي جستجوي ژورنالها سايتهاي مختلفي وجود دارد كه بسياري از دانشجويان تحصيلات تكميلي با آنها آشنا هستند ولي سايت زير را بنده نديده بودم و از كسي هم نشنيده بودم. سايت مختصر و مفيد و بي دردسري است. كه امكان فيلتر كردن برحسب موضوع و ايندكس را هم ميدهد. امتحان بفرماييد.

http://www.journals4free.com


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


خسروا گوی فلک در کف چوگان تو باد ....


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


شرح پشت جلد:

درس "دینامیک سیستمهای قدرت" از اساسیترین دروس کارشناسی ارشد مهندسی برق در گرایش قدرت میباشدکه اگر خوب فهمیده شود احتمالاً جذابترین درس این دوره نیز هست. کتاب حاضر با هدف کمک به فهم عمیق تر و درک دقیقتر این درس بفارسی برگردانده شده و به زعم مترجمین، قادر است در کنار کتب ارزشمند دیگری که مراجع اصلی این درس هستند، ذهن خواننده را از مسیری متفاوت، با بیانی روان و ساده ، قدم بقدم، به مقصد نزدیک کند. در عین حال این کتاب را، از حیث کسب مهارت بیشتر، جهت شرکت در آزمون دکترای مهندسی برق نیز میتوان مفید دانست.

برای سفارش اينترنتي به سایت ناشر رجوع فرمایید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

این فیلم آموزشی در مورد اساس تئوری پایداری سیستمهای قدرت را در یوتیوب ملاحظه فرمایید

www.youtube.com/watch?v=2DE88ZBMZ9U€Ž

(راه باز کردن یوتیوب را از بنده نخواهید!)


و بهترین متن آموزشی را هم که من در این موضوع دیده ام میتوانید از اینجا دریافت فرمایید.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
92/06/23

برای دانشجویان ارشد برق که جستجو گر منبع الهامی برای انتخاب موضوع پایان نامه خود هستند کتاب زیر میتواند راهگشا باشد. کتاب در بردارنده موضوعاتی در شاخه سیستمهای قدرت است که در سالهای اخیر مورد توجه محققین بوده اند.

دانلود


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان

روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری (14 و 15 شهریور) را به دعوت سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در بابل هستم و دوره آموزشی دو روزه ای را در مورد سیستمهای اتصال زمین ارائه خواهم کرد. دوستانی که در این استان هستند و مایلند در دوره شرکت کنند میتوانند جزئیات را با مراجعه به این سازمان جویا شوند.


دسته بندی :


نویسنده: شاهرخ شجاعیان
آخرین مطالب